Aktuální výuka - dopis rodičům

02.04.2020

Vážení rodiče,

v závislosti na vyvíjející se situaci v naší zemi aktualizujeme metody a způsoby, jak co nejefektivněji, ale zároveň přiměřeně vzdělávat vaše děti.  Z tohoto důvodu naše škola zahajuje zkušební provoz
on-line výuky s využitím služby pro videokonference ZOOM.

Dále samozřejmě zůstává v chodu distanční výuka, kterou dosud praktikujeme – tzn. zasílání pracovních listů, prezentací, apod. přes e-mail nebo Bakaláře, ale v následujících týdnech bude určité procento těchto elektronických pracovních materiálů nahrazeno komunikací s třídou přes videokonferenci. V žádném případě nedojde k navýšení objemu probírané látky. To, co by žáci jinak psali doma sami a zaslali učiteli e-mailem, bude nyní prodiskutováno či zkontrolováno během videokonference. Žákům se tak naskytne možnost komunikovat s učitelem přímo, zeptat se na vysvětlení a zůstat v kontaktu se spolužáky.

Četnost a počet takto vedených hodin bude přiměřený předmětu, jeho dotaci a věku žáků. Není třeba nakupovat dětem nové počítače, ani jakékoliv jiné vybavení. Do videokonference se žák jednoduše zapojí přes odkaz, který mu do e-mailu zašle učitel. Žák se může připojit z laptopu, nebo z mobilního telefonu. V obou případech je třeba internetové připojení.

Rozvrh videokonferencí momentálně připravujeme a bude k dispozici na webových stránkách v průběhu následujícího týdne.

Chápeme, že ne všechny rodiny mají prostor, technologie či možnosti, aby se do takového způsobu výuky zapojily, a v žádném případě nebudeme žáky penalizovat za to, že se videokonferencí nebudou moct zúčastnit. Zároveň věříme, že pokud to bude jen trochu možné, budete své děti vést k tomu, aby neztratily pracovní návyky a udržovaly kontakt se školou, byť v omezené míře. To samozřejmě platí i pro vzdálenou výuku formou plnění úkolů, zasílání pracovních listů a podobně.

 

Děkujeme za spolupráci.

                                                                                                                                    

                                                                                                                                                    S pozdravem

                                                                                                                                                    vedení školy

ZPĚT NA VÝPIS
Gymnázium a Střední odborná škola Přelouč
GY&SOŠ
Gymnázium
a Střední odborná
škola Přelouč

Obránců míru 1025, 535 01 Přelouč

+420 466 672 744

skola@gyasos-prelouc.cz

Tvoříme s radostí