Do turnaje ve florbale jsme vyslali chlapecké i dívčí týmy

26.11.2022

Listopad přinesl studentům středních škol možnost zúčastnit se florbalových turnajů. Velký zájem studentů a studentek rozhodl o přihlášení družstva děvčat i chlapců a s tím spojenou reprezentaci Gymnázia a grafické střední odborné školy v Přelouči.  

Pardubické florbalové turnaje zahájili ve středu 2. listopadu 2022 chlapci, kteří odehráli celkem tři utkání. V prvním velmi vyrovnaném utkání s týmem SŠA Holice, po vlastní chybě a obdržené brance v závěru utkání, prohráli výsledkem 1:2. Následující výhra 1:0 přinesla chlapcům naději na postup ze skupiny. Bohužel v tomto, pro náš tým vítězném, duelu došlo také k zákeřnému faulu ze strany soupeře, který zranil našeho hráče tak vážně, že do posledního utkání nemohl nastoupit. V rozhodujícím a pro nás důležitém utkání nepadl žádný gól a uhraná remíza s přínosem jediného bodu do celkové tabulky chlapcům postup nezajistila. Celkově s jednou výhrou, jednou prohrou a závěrečnou remízou obsadili florbalisti Gymnázia a grafické střední odborné školy 3. místo ve skupině. 
Sestava Chlapců: Pavel Matoušek (G), Marek Petr, Štěpán Fürych, Radim Filip, Jiří Janatka, Daniel Nekvinda, Filip Dolníček, Martin Landsmann, Daniel Rawsthorne, Tomáš Vorel, Adam Kravařík, Jan Doležal. 
 
Děvčata vyrazila na turnaj v početné sestavě ve středu 9. listopadu 2022. Stejně tak jako chlapci, odehrála tři utkání a ve skupině čelila soupeřkám se zkušenostmi s extraligovou soutěží (gymnázium Mozartova v Pardubicích, SŠ Labská a Obchodní akademie Pardubice).  

V prvním utkání byla znatelná nesehranost týmu, a děvčata tak vysokým rozdílem branek prohrála 0:6. Následující dvě utkání měla zcela odlišná nasazení a děvčata s velkou oporou v brance soupeřkám zdárně konkurovala. Přesto, že se florbalistkám Gymnázia a grafické střední školy, podařilo bodovat pouze remízovým výsledkem, bylo jejich nasazení při odehraných utkáních velmi bojovné a sympatické. 
Sestava děvčat: Karin Matoušková (G), Tereza Landsmannová, Aneta Rychterová, Alena Opálková, Pavlína Rondzíková, Kristýna Hamplová, Nikola Ulmová, Kristýna Bittnerová, Kristýna Polláková, Aneta Popovičová, Tereza Waldhanzová, Karolína Burešová, Karolína Zimová, Anna Marečková, Jana Kubátová. 

Hráčkám a hráčům děkujeme za výborný přístup a odvedené výkony ve všech odehraných zápasech. 

Adéla Stránská, Josef Válek 

FOTOGALERIE

Do turnaje ve florbale jsme vyslali chlapecké i dívčí týmy
autor:GYGR
ZPĚT NA VÝPIS
Gymnázium a Střední odborná škola Přelouč

Obránců míru 1025, 535 01 Přelouč

+420 466 672 744

skola@gyasos-prelouc.cz

logoMatfix