Florbalový turnaj Pardubice

20.11.2019

Ve čtvrtek 14. 11. 2019 jsme se vydali s týmem děvčat do nafukovací haly v Pardubicích, kde proběhl florbalový turnaj středních škol. Naše dívky (Kristýna Venclová – C, Aneta Hejná – G, Adéla Pojdová, Eliška Křemenáková, Natálie Ondrašíková, Michaela Štainerová, Kristýna Nová, Tereza Kurková, Adéla Kalistová, Tereza Černá, Lucie Jelínková, Pavlína Rondzíková, Alena Opálková a Aneta Rychterová) se v základní skupině postupně utkaly s týmy Obchodní akademie, SPŠPaS a Gy Mozartova.

V prvním zápase se děvčata rozehrávala ale nakonec se nám podařilo celkem jednoznačně zvítězit 4:2 (druhý inkasovaný gól dokonce vstřelila naše vlastní hráčka). Druhý zápas jsme opět diktovali tempo a zvítězili jsme 3:0. Dívky z týmu Gymnázium Mozartova rovněž vyhrály oba zápasy, a navíc měly o trochu lepší skóre, takže jim v souboji o první místo stačila remíza. Po velmi vyrovnané první části byl stav nerozhodný – 0:0. Věděli jsme, že musíme vstřelit gól, abychom se probojovali do finálového zápasu. Při jedné naší standartní situaci šly soupeřky nesmyslně střídat, čehož využila Adéla s Kristýnou, které si velmi rychle rozehrály a Týna vstřelila gól. Následující minuty byly velmi náročné a naše děvčata je strávila především v obraně. Když zazněla siréna, která oznámila konec zápasu, všichni jsme si oddechli a začali se radovat.

Ve finálovém zápase, který byl opět velmi vyrovnaný, jsme se utkali s týmem Gy Dašická. Po prvním inkasovaném gólu se naše nálada poněkud zhoršila, ale dívky začaly o to více bojovat. Poměrně rychle se podařilo Týně vyrovnat, když vzala odpovědnost na sebe, oběhla bránu a trefila šibenici. Bohužel vyrovnaný stav netrval dlouho a opět jsme o gól prohrávali. Znovu se o srovnání postarala Týna, která vstřelila naprosto identický gól jako v prvním případě. Po minutě se jí dokonce povedlo nahození na bránu, kdy se míček dostal až za záda soupeřovy gólmanky. Vedení 3:2 jsme drželi téměř do konce zápasu, avšak minutu před závěrečnou sirénou jsme po nepřehledné situaci opět inkasovali.

V základní hrací době tedy nebylo o vítězi rozhodnuto, proto následovaly samostatné nájezdy. Jako první šla naše kapitánka, která samostatný nájezd proměnila. Soupeřce se totéž nepovedlo, když se jí do cesty postavila Aneta – naše gólmanka. Druhý nájezd se nám bohužel nepovedl (stejně jako soupeřce, která tentokrát trefila tyčku). Třetí nájezd z naší strany tedy mohl rozhodnout. Tak se také, k obrovské radosti nás všech, stalo!!!

Naše dívky tedy obsadily první místo v okresním kole, čímž postoupily do kola krajského. Přestože se jedná o kolektivní sport, je třeba vyzdvihnout jeden individuální výkon. Takto dobrého výsledku bychom pravděpodobně nedosáhli bez kapitánky/trenérky Kristýny Venclové, která svůj tým velmi dobře vedla. Děkuji všem dívkám za velmi dobré výkony a také za jejich přístup. Kéž vám vydrží týmový duch a se stejnou vervou se pustíte do trénování na krajské kolo, které nás čeká po vánočních prázdninách. ????

ZPĚT NA VÝPIS
Gymnázium a Střední odborná škola Přelouč

Obránců míru 1025, 535 01 Přelouč

+420 466 672 744

skola@gyasos-prelouc.cz

logoMatfix