Jan Macel a Martin Půlpytel získali ocenění Mladý talent Pardubického kraje za rok 2022

12.12.2022

Jan Macel (tercie) a Martin Půlpytel (sekunda) si v úterý 6. prosince 2022 na slavnostním vyhlášení v prostorách pardubického zámku převzali z rukou radního Pardubického kraje pro oblast školství pana Josefa Kozla a poslance Davida Šimka ocenění Mladý talent Pardubického kraje za rok 2022. Tato soutěž má objevovat a podporovat nadané žáky, kteří dosáhli výjimečných úspěchů. Jan získal cenu v kategorii Příroda a Martin v kategorii Technika.  

Jan Macel s projektem Bruslařky, udrží je jejich chloupky získal v loňském roce ocenění v soutěži AMAVET. V kategorii junior získal speciální cenu od ředitelky Krajské hospodářské komory Pardubického kraje za nejlepší projekt zoologie a odnesl si nový tablet. Byl rovněž vybrán jako nejúspěšnější řešitel této kategorie a vyhrál účast na celosvětově známé dětské vědecké soutěži Broadcom MASTERS International v Atlantě, kde mohl prezentovat svůj projekt před dětmi z celého světa. 

Martin Půlpytel je nadaným žákem sekundy a už delší dobu se zabývá robotikou a matematikou. Své zájmy podporuje i tím, že navštěvuje centrum pro rozvoj talentované mládeže Technecium v Pardubicích. Již vloni (duben 2022) se umístil na perfektním 3. místě v prestižní národní robotické soutěži Robosoutěž 2022, která je organizovaná FEL ČVUT Praha. Letos (říjen 2022) se se svým projektem Kinematika robotické ruky zúčastnil 11. ročníku Juniorské vědecké konference Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, kde ve velké konkurenci získal 1. místo ve své kategorii. Jeho projekt, znalosti i projev zaujaly celou porotu.  

Oběma oceněným blahopřejeme a přejeme mnoho dalších studijních úspěchů. 

Doubravka Vavrečková 

FOTOGALERIE

Jan Macel a Martin Půlpytel získali ocenění Mladý talent Pardubického kraje za rok 2022
autor:
ZPĚT NA VÝPIS
Gymnázium a Střední odborná škola Přelouč

Obránců míru 1025, 535 01 Přelouč

+420 466 672 744

skola@gyasos-prelouc.cz

logoMatfix