Na rok studentem v Německu

20.11.2019

Jmenuji se Lukáš a jsem žákem oktávy. Díky organizaci AFS jsem měl minulý školní rok možnost studovat v Německu. Bydlel jsem v německé hostitelské rodině, která mi na rok poskytla domov, starala se o mě a podnikala se mnou různé výlety a zajímavé akce. Díky tomuto soužití jsem mohl proniknout do běžného života německé rodiny a poznat mentalitu Němců.

Každý den jsem chodil se svými německými spolužáky do školy. Navštěvoval jsem různé kroužky, vyzkoušel jsem si např. lukostřelbu a často jsem cestoval. Ve škole mě bavily především hodiny psychologie, astronomie a dějepisu. Avšak s matematikou a dalšími přírodními vědami jsem měl zpočátku problémy. Postupně se ale má němčina začala natolik zlepšovat, že jsem pocítil pokroky i v těchto předmětech.

Můj studijní pobyt byl částečně hrazen prostřednictvím stipendia, které jsem obdržel od Česko-německého fondu budoucnosti. Zbývající část nákladů financovali moji rodiče z vlastních prostředků.

V průběhu tohoto zahraničního pobytu jsem se seznámil se spoustou lidí a vrstevníků z Německa i z dalších koutů světa. Zdokonalil jsem se v němčině, nasbíral jsem nové zkušenosti a nezapomenutelné zážitky. Kdybych dostal tuto možnost znovu, určitě bych neváhal a využil ji.

FOTOGALERIE

Na rok studentem v Německu
autor:Gy&SOŠ
ZPĚT NA VÝPIS
Gymnázium a Střední odborná škola Přelouč
GY&SOŠ
Gymnázium
a Střední odborná
škola Přelouč

Obránců míru 1025, 535 01 Přelouč

+420 466 672 744

skola@gyasos-prelouc.cz

Tvoříme s radostí