Naši žáci navštívili programy v Národní galerii Praha

26.11.2022

Ve středu 19. října 2022 navštívily třídy 2RMA a 2RMB animační programy v Národní galerii Praha – Veletržní palác. Jedním z programů byla dialogická prohlídka Umění dlouhého století. Žáci měli za úkol vytvořit šest skupin. Každá skupina si poté vybrala jednu ze šesti krabiček, přičemž každá krabička skrývala různá tajemství a nápovědy. Ke každé krabičce patřil jeden z obrazů patřící do umění dlouhého století (19. století). Žáci se posadili pod přidělený obraz a vyndali všechna tajemství krabičky, podle kterých si tak trochu zahráli na detektivy. Měli rozluštit tajemství obrazu: co je na přiděleném díle znázorněno, proč právě toto nebo co obraz říká o autorovi. S pomocí krabiček, lektorky a informací o okolnostech vzniku díla se dozvěděli veškerá tajemství obrazu, která později sdělili formou přednesu ostatním spolužákům. Společně jsme se tak například dozvěděli tajemství obrazů Gustava Klimta, Egona Schieleho, Pepi Mařákové a dalších. 

Druhá skupina navštívila program Od světla k barvě, kde si žáci vyzkoušeli hru se stíny, světlem a barevnými filtry. Měli tak za využití fotoaparátu a filtrů nafotit vytvořená zátiší v různých denních dobách a pozorovat, jaký vliv má osvětlení na vnímanou barvu předmětů. 

Po skončení animací si žáci prohlédli některá další zákoutí Národní galerie. 

Hana Sobotková a Zuzana Novotná 

FOTOGALERIE

Naši žáci navštívili programy v Národní galerii Praha
autor:GYGR
ZPĚT NA VÝPIS
Gymnázium a Střední odborná škola Přelouč

Obránců míru 1025, 535 01 Přelouč

+420 466 672 744

skola@gyasos-prelouc.cz

logoMatfix