Sladký maturitní ples

15.03.2020

Dne 7. 3. 2020 se v sále sokolovny uskutečnila chvíle, na kterou všichni netrpělivě čekali. Konal se maturitní ples oktávy Gymnázia Přelouč.

Už při vstupu se návštěvníci cítili jako v továrně na čokoládu. Všude samé sladkosti a cukrovinky. Ačkoliv vše působilo sladce, za vším se skrývala náročná příprava, avšak výsledek byl „k nakousnutí“.

Začátek byl pojat poněkud netradičně. Ještě než dostal ředitel školy slovo, zahájila kapela Lady and Gentleman ples rychlými písničkami.

Následně probíhal program v rychlém sledu. Předtančení maturantů, kteří přesně v 19:30 hodin přiběhli s košťaty na parket, barevně sladění a s úsměvem, za nímž byla schovaná tréma a obavy. Předtančení se ale líbilo, sklidilo velký potlesk.

Ve 20:15 konečně přišlo to, na co všichni čekali – šerpování maturantů. Pod sprchou mincí a padajících konfet si každý užíval svou „chvíli slávy“ a byl pasován na maturanta 2020! Po přípitku následovalo zametání sálu, tanec s rodiči a učiteli a dále volná zábava, o kterou se postarala již zmíněná kapela, která hrála s velkým nadšením.

Přestávku udělala jen ve chvíli, kdy na scénu přišla fenka Ange s Markétou Coufalou. Holky nám předvedly úžasný dog dancing, který zpříjemnil celý večer.

Těsně před půlnocí proběhlo slosování hlavních cen tomboly, mezi které patřil např. kávovar či velký sladký dort.

Avšak třešničkou na dortu bylo půlnoční představení. Chlapci jako gentlemani a dívky jako sexy tanečnice předvedli strhující podívanou, která byla ukončena tradičním zašlapáváním šerp. Poté už ale převzal žezlo Dj, který pokračoval v zábavě až do rána.

I když byly přípravy plesu náročné a maturanty stály mnoho sil, všichni si nakonec svůj „sladký maturák“ užili a budou na něj ještě hodně dlouho vzpomínat.

FOTOGALERIE

Sladký maturitní ples
autor:Gy&SOŠ
ZPĚT NA VÝPIS
Gymnázium a Střední odborná škola Přelouč
GY&SOŠ
Gymnázium
a Střední odborná
škola Přelouč

Obránců míru 1025, 535 01 Přelouč

+420 466 672 744

skola@gyasos-prelouc.cz

Tvoříme s radostí