Úspěch v Celostátním finále vědomostní soutěže Eurorebus

30.06.2021

Dne 16. 6. 2021 se konalo online Celostátní finále 26. ročníku vědomostní soutěže Eurorebus, do kterého postoupilo 270 tříd z celé republiky a mezi nimi i 5 tříd našeho gymnázia (tercie, kvarta, kvinta, sexta a septima). Do finále se probojovaly díky tomu, že žáci od září do března poctivě vyplňovali testy a odpovídali na otázky, které organizátoři postupně zveřejňovali na stránkách soutěže.

Každá třída si před celostátním finálem zvolila trojici žáků, která je následně reprezentovala. Na každý tým soutěžících čekal jeden společný online test, jenž prověřil nejenom jejich všeobecné znalosti, ale také dovednost vyhledávat potřebné informace na internetu či v atlase, schopnost efektivní práce ve skupině a  v neposlední řadě žáky donutil pracovat pod časovým tlakem. Po 35 minutách usilovného vyhledávání, přemýšlení a diskutování nad otázkami test skončil a žákům nezbývalo nic jiného než vyčkat do druhého dne na výsledky.

V kategorii ZŠ 02 (8. a 9. třídy ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií) se na krásném 17. místě nejenom díky výborné spolupráci umístil tým kvarty ve složení Petr Křemenák, Anna Říhová a Samuela Lemberková. Ve stejné kategorii nás ještě reprezentovala tercie (Lukáš Pecka, Karolína Doležalová a Tomáš Sůra), která mírně bojovala s časem a obsadila tak 69. příčku.

V kategorii SŠ si nejlépe vedl nejmladší tým – kvinta, ve složení Adam Blažej, Jan Pospíchal a Eliška Stárková, který skončil na 35. místě. O jednu správnou odpověď méně měla septima, kterou reprezentoval Jiří Kratochvíl, Alena Apltauerová a Šimon Dvořáček. Jelikož byly výkony jednotlivých týmů dosti vyrovnané, i jednobodový rozdíl v porovnání s kvintou znamenal pro septimu 50. místo na výsledkové listině. Sextě (Tereza Velčovská, Lucie Jelínková a Ondřej Viktor Faltus) v celostátním finále tříd patřila 77. příčka.

Své výkony mezi sebou nepoměřovaly pouze třídy, ale rovněž byla vyhlášena soutěž škol, do které se započítávaly výsledky čtyř nejlepších tříd z každé školy. Díky krásným bodovým výsledkům jednotlivých týmů a početnému zastoupení tříd z naší školy, jsme při naší premiéře v této vědomostní soutěži obsadili nádherné 12. místo mezi 76 školami z celé republiky.

Gratuluji nejenom odvážným reprezentantům jednotlivých tříd, ale i všem jejich spolužákům, kteří se zasloužili o postup své třídy do tohoto celostátního finále. Věřím, že po letošní první zkušenosti se soutěží budou příště výsledky ještě lepší. Snad se už krajská kola a celostátní finále budou moci konat tradičním způsobem, soutěžní týmy zase usednou v jednom sále a atmosféra je vyburcuje k těm nejlepším výkonům. 

Za vyučující zeměpisu Mgr. Veronika Klementová

ZPĚT NA VÝPIS
Gymnázium a Střední odborná škola Přelouč

Obránců míru 1025, 535 01 Přelouč

+420 466 672 744

skola@gyasos-prelouc.cz

logoMatfix