Zpráva z volejbalového turnaje v Holicích

03.04.2019

V pondělí 25. 3. 2019 se náš tým děvčat, složený z žákyň nižšího gymnázia, zúčastnil volejbalového turnaje v Holicích.

První zápas jsme sehráli s jedním z domácích družstvech – ZŠ Holubova Holice. Z velmi vyrovnaného zápasu jsme po výhře jednoho setu vyšli z utkání jako vítězové (vyhraná remíza). Když se podařilo týmu ZŠ Holubova Holice zvítězit nad Základní školou Pardubice – Staňkova, což byl náš druhý soupeř, vypadalo vše velmi nadějně. Bohužel se nám v následujícím zápase, po téměř dvouhodinové pauze, nepodařilo uhrát ani set. Tím pádem jsme se nepodívali do nově vytvořených skupin, ve kterých se hrálo o celkové umístění.

Přestože jsme neobsadili žádné z oceněných míst, byl jsem s výkonem děvčat velmi spokojen a děkuji jim za účast v turnaji, kterého se naše škola účastnila poprvé. S trochou štěstí a menším strachem z neúspěchu bychom určitě dosáhli i na lepší výsledek.

Společně s týmem chlapců, který byl složen ze žáků tercie a kvarty, jsme oslavili volejbalovým turnajem den učitelů. Vyrazili jsme opět časně ráno, abychom se v Holicích stihli řádně rozcvičit.

Bohužel nebyla v prvním zápasu proti ZŠ Polabiny 3 (Eliáše) naše rozcvička příliš platná a podlehli jsme soupeřům poměrně jednoznačně 2:0. Náš čas přišel ve druhém zápase, když se nám podařilo zvítězit nad týmem ZŠ Komenského Holice. V základní skupině nás čekal ještě jeden zápas, ve kterém se rozhodovalo o postupu do semifinále. První set jsme zvládli výborně a porazili soupeře (ZŠ Holubova Holice) 20:9. Druhý set se příliš nevydařil, což však bylo způsobeno především faktem, že jsme při získání desátého bodu věděli, že máme postup zajištěný a zbytek zápasu jsme trochu vypustili.

Probojovali jsme se tedy do semifinále, kde jsme hráli proti vítězům z druhé skupiny. Ve velmi vyrovnaném zápasu plném chyb na obou stranách jsme nakonec podlehli a čekal nás poslední zápas o celkové umístění. Přestože jsme stále bojovali o medaile, chlapci byli poněkud rozhozeni z předešlé prohry a už se jim nepodařilo koncentrovat se na hru. Vzhledem ke spoustě nevynucených chyb z naší strany nás soupeři, kteří hráli v pěti, udolali 2:0.

V tomto poměrně náročném turnaji jsme nakonec obsadili nepopulární čtvrté místo, což však je na náš první volejbalový turnaj základních škol veliký úspěch. Velmi děkuji všem zúčastněným za (až na poslední zápas) plné nasazení, jejich bojovnost a příjemně strávený sportovní den.

Roman Jelínek

ZPĚT NA VÝPIS
Gymnázium a Střední odborná škola Přelouč
GY&SOŠ
Gymnázium
a Střední odborná
škola Přelouč

Obránců míru 1025, 535 01 Přelouč

+420 466 672 744

skola@gyasos-prelouc.cz

Tvoříme s radostí